فروشگاه جامع تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی و . . . اگر فایل مورد نظرتان وجود نداشت بااین شماره 09160593559 ارتباط برقرار کنید اگر مقدور بود برایتان فراهم می شود .با تشکر

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

در تلگرام عمراه ما باشید دریافت پروژه

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.راه های اربتاطی با ما شماره 09160593559یا ایمیلsajjad.behmard001@gmail.com با تشکر

تحقیق درباره کلیات مدیریت مالی-15 صفحهword

تحقیق درباره کلیات مدیریت مالی-15 صفحهword

مشخصات فایل

عنوان:تحقیق درباره کلیات مدیریت مالی

قالب بندی:word

تعداد صفحات:15

 

محتویات

مقدمه

تاریخچه مدیریت مالی

تعریف مدیریت مالی

مدیر مالی

حدود مسئولیت های مدیر مالی

وظایف مدیر مالی

  • مدیریت سرمایه درگردش

جایگاه مدیریت مالی

اهداف مدیریت مالی

ریسک وبازده

انواع ریسک

تعادل ریسک وبازده

 

 

 

مقدمه

علم مالیه استفاده از اصول و مفاهیم اقتصادی در تصمیم گیری و حل مشکلات است . دایره علم مالیه می تواند به 3 دسته طبقه بندی شود: مدیریت مالی ، سرمایه گذاری، نهادهای مالی

مدیریت مالی: که مدیریت مالی شرکتها (Corporate finance) یا مدیریت مالی تجاری (business finance) نیز نامیده می شود. اصولاً با تصمیم گیری های مالی در مسائل تجاری سرو کار دارد. تصمیمات مدیریت مالی شامل حفظ تراز نقدی، گسترش حسابها، بکار گیری سایر موسسات، قرض کردن از بانک و صدور سهام و اوراق بهادار است.

سرمایه گذاریها: این بخش از علم مالیه بر روی وضعیت بازارهای مالی و تعیین قیمت اوراق بهادار تمرکز دراد.وظایف مدیران سرمایه گذاری ممکن است شامل قیمت گذاری بر سهام عادی، انتخاب اوراق بهادار برای وجوه بازنشستگی یا ارزیابی عملکرد اوراق دارایی می باشد.

نهادهای مالی: این بخش از علم مالیه با بانک و سایر موسساتی که وظیفه جمع کردن منابع مالی و سایر مصرف کنندگان مالی را با هم در یکجا دارند را شامل می شود. برای مثال مدیر بانکی ممکن است تصمیماتی درباره دادن وام، حفظ تراز نقدی، تعیین مقدار بهره برای وامها  همچنین شیوه برخورد با مقررات بگیرد.

بخش خاصی از مدیریت مالی مهم نیست بلکه اهمیت دارد شرایط تجاری و کاری است که باعث می شوداز هر یک از تئوریها یا ابزارهای مالی اتخاذ شود مکن است شامل سرمایه گذاری ( استفاده از سرمایه)تامین اعتبار ( افزایش سرمایه ) می شود.

مدیرانی که هر یک از این زمینه ها فعالیت می کنند دارای زمینه اطلاعات مالی یکسان هستند. در این کتاب ما شما را با این دانش مشترک آشنا می کنیم و نشان  می دهیم که چگونه در تصمیم گیری های مالی از این دانش استفاده می کنیم.

علی رغم تاکید این کتاب بررسی مدیریت مالی اصول اصلی و ابزار مورد استفاده آن در زمینه سرمایه گذاری و نهادهای مالی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت مقدماتی ما به نوع تصمیماتی که مدیران مالی می گیرند و نقش تجزیه و تحلیل های مالی، حالتهای مختلف مالکیت های تجاری و کاری و اهداف تصمیمات مدیران توجه می کنیم.در نهایت ما رابطه بین مدیران و صاحبان شرکتها را توضیح خواهیم داد.

مدیریت مالی یکی از رشته های نسبتا جدید علمی است که مفاهیم و روشهای آن کاربرد گسترده ای دارد .عبارت تامین مالی اغلب در مورد پول برای خرید اقلام مورد نیاز بکار می رود.برای مثال اشخاص با گرفتن وام رهنی خانه جدیدی می خرند یا اینکه دولت با گرفتن مالیات و قرض مخارج خود را تامین میکند،اما رشته مدیریت مالی نه تنها مباحث مربوط به روش های مختلف و متعدد تامین مالی را دربرمی گیرد،بلکه شامل مباحـث دیگری مانند چگونگی سرمایه گذاری ، بکارگیری وجوه ، سیاست تقسیم سود و برنامه ریزی مالی و نقدینگی شرکت نیز می شود.

تاریخچه مدیریت مالی

در سال ۱۹۰۰، مديريت مالى يک رشته علمى شد. از آن زمان تاکنون وظايف و مسئوليت‌هاى مديريت مالى همواره دستخوش تغيير بوده است و ترديدى نيست که در آينده نيز شاهد تغييرات بيشترى خواهد بود.

تا سال ۱۹۰۰، مديريت مالى جزئى از اقتصاد کاربردى بود. طى دو دهه ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰، چندين شرکت بزرگ آمريکائى درهم ادغام شدند. ۱۸ شرکتى که به‌دنبال اين ادغام‌ها به‌وجود آمدند نيمى از کل توليدات صنايع مربوط را در دست گرفتند.

اين ادغام‌ها نيازمند سرمايه‌هاى هنگفت بود. مديريت ساختار سرمايه يکى از وظايف مهم مديران شد و ”مديريت مالي“ رشته خاصى ار مديريت بازرگانى شد. يادآورى اين نکته مهم است که در آن زمان، چگونگى تهيه صورت‌هاى مالى و تجزيه و تحليل آنها دوران طفوليت خود را مى‌گذراند. تجزيه و تحليل‌هاى مالى فقط در داخل شرکت‌ها انجام مى‌شد. به آنان که در خارج از سازمان قرار داشتند، مانند سرمايه‌گذاران، گزارش‌هائى در مورد وضع مالى و عملکرد شرکت‌ها داده نمى‌شد تا بتوانند در زمينه‌هاى سرمايه‌گذارى تصميم‌گيرى کنند.

در دهه ۱۹۳۰، شرکت‌هاى توليدى مقادير فراوانى کالا توليد کردند و سودهاى کلانى بردند. اين امر باعث شد مسائل برنامه‌ريزى و کنترل (به‌ويژه از نظر قدرت نقدينگي) به‌تدريج در مبحث مديريت مالى موردتوجه قرار گيرد. ولى تأمين مالى اين شرکت‌ها و مسائل مبتلا به ساختار سرمايه (در مورد ادغام‌ها) باعث شد که مؤسسات تأمين سرمايه پديد آمدند، به تأمين مالى شرکت‌ها (از راه تضمين خريد اوراق بهاءدار منتشر شده) کمک‌هاى شايانى کردند..

با پيمايش صنايع جديد و اقدامات صنايع قديم در راه دستيابى به تغييرات ناشى از تکنولوژى نوين و سازش با آن، مبحث مديريت مالى نيز بر پايه علمى استوار گرديد. اين رشته علمى با استفاده از علوم کامپيوتر، پژوهش عملياتى و اقتصادسنجى همچنان راه تکامل مى‌پيمايد. اين روش‌هاى علمى که از سال ۱۹۵۰ يکى پس از ديگرى عرضه شد، به‌صورت ابزارى درآمد که شرکت‌ها براى تجزيه و تحليل طرح‌‌هاى مختلف سرمايه‌گذارى و محاسبه ريسک و بازده از آنها استفاده مى‌کنند. براى محاسبه حداقل بازده موردنظر، تجزيه و تحليل و تحقيقات زيادى انجام شده است..

در دهه ۱۹۵۰، نظريه‌اى عرضه شد به نام ”نظريه نوين  مديريت یا نظریه مجموعه اوراق بهاءدار.“

 ـ the “modern ” theory of portfoli' management اساس و مبناى اين نظریه ، ميزان ريسک و بازدهى است که دارندهٔ مجموعه اوراق بهاءدار از آن بهره‌مند مى‌شود. مسئله‌اى که اين نظريه با آن روبه‌رو است، درجهٔ ريسکى است که سرمايه‌گذار با توجه به مجموعه اوراق بهاءدار خود محاسبه مى‌کند (و نه فقط ريسک متعلق به اقلام خاصى از آن پرتقوی).

با توجه به آنچه تاکنون گفتيم، سير تکاملى مديريت مالى داراى سه ويژگى مهم به‌شرح زير است:

  1. مديريت مالى رشته‌اى نسبتاً جديد و از شاخه‌هاى علم مديريت است.
  2. مديريت مالى آنگونه که در حال حاضر به‌کار مى‌رود بر تصميم‌گيرى استوار است و از ابزارها با روش‌هاى تجزيه و تحليل داده‌ها، کامپيوتر، اقتصاد و حسابدارى مالى استفاده مى‌کند..
  3. حرکت مستمر و سرعت فزايندهٔ پيشرفت‌هاى اقتصادي، نويدبخش اين است که مديريت مالى نه تنها نقشى مهم‌تر بر عهده مى‌گيرد، بلکه بر سرعت پيشرفت اين رشته علمى باز هم افزوده خواهد شد تا بتواند راهگشاى مديران شرکت‌هائى باشد که همواره با مسائل و مشکلات تازه روبه‌رو هستتند.

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mali_1689601_7816.zip155.8k

آخرین محصولات فروشگاه