فروشگاه جامع تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی و . . . اگر فایل مورد نظرتان وجود نداشت بااین شماره 09160593559 ارتباط برقرار کنید اگر مقدور بود برایتان فراهم می شود .با تشکر

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

در تلگرام عمراه ما باشید با اطمینان خرید کنید

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.راه های اربتاطی با ما شماره 09160593559یا ایمیلsajjad.behmard001@gmail.com با تشکر

راهنماي نحوه قرارگيري دوربين دردست ، \"\"همراه با شکل نحوه ی اشتباه و صحیح \"\"(word) 13 صفحه

 راهنماي نحوه قرارگيري دوربين دردست ، \

13 صفحه

قسمتی از متن

عكس گرفتن رو چقدر دوست داريد؟ دوست داريد ازتون عكس بگيرند و سوژه عكس ها بشيد يا نه خودتون هم هر از گاهي دوربين رو برمي داريد و عكاسي مي كنيد  ؟ چقدر عكاسي به لحاظ شور و شوق هنري شما رو  ارضاء مي كنه؟ تا به حال چقدر عكس گرفته ايد؟با چه نوع دوربيني؟ آيا تا به حال  به نحوه عكاسي نمودن خود دقت كرده ايد؟!!!! شايد اين سوال  درذهن شما نيز نقش بسته باشد كه چطور ميشه از يك سوژه نه چندان جالب و  حتي تكراري ،بهترين عكس رو گرفت .دراينجاست كه بايد بدانیم برای گرفتن بهترین عکس ها چگونه  بايد دوربین ها را در دست بگیریم. قبل از این که شروع به گرفتن عکس بکنید باید یک سری قوانین را درباره عکاسی بدانید. اگرچه از قدیم گفته‌اند، قانون هنر، بی‌قانونی است  اما درزير به پيش پا افتاده ترين مسئله، يعني نحوه قرار گيري دوربين در دست عكاس كه در عين حال بسيار حائز اهميت است ، در عكاسي اشاره اي كوتاه شده است .با خواندن راهنمای مختصر زیر به دو هدف دست پیدا می کنید. اول اینکه با راحتی بیشتری در شرایط مختلف عکس می گیرید. دوم اینکه مشاهده خواهید کرد که هنگامی که دسترسی به سه پایه ندارید، عکس های کمتری به علت لرزش دوربین تار و مات شده اند. به بیان دیگر شما عکس های بهتری خواهید گرفت. در این راهنما از دوربین نیکون D100 استفاده شده است که دوربینی حجیم است ولی نکات گفته شده برای دوربین های SLR و شبه SLR کوچکتر و حتي دوربين هاي ديجيتال اگر قصد داريد عكاسي حرفه اي شويد، نیز قابل استفاده است.اما درابتدا به شرح مختصري از تاريخچه عكاسي  مي پردازيم ، سپس  با دوربين پرنده آشنا خواهيم شد ، آموزش نحوه صحيح قرارگيري دوربين در دست را دنبال خواهيم نمود .درانتها نيز به معرفي سايت هايي مفيد درعكاسي پرداخته شده و نيز از شما خواننده گرامي دعوت به عمل آمده است تا از نمايشگاههاي عكسي كه اكنون در شهر تهران درحال برگزاري است ديدن فرماييد.

 

تاريخچه عكاسي:

عكاسي در اروپا متولد شد و در آمريكا به تكامل رسيد . اساس ساختمان دوربين عكاسي اتاقك تاريك است. در ابتدا دوربين به صورت جعبه اي بود كه روي يكي از سطوح آن روزنه اي ريز ايجاد مي شد. نور از روزنه عبور مي كرد و تصويري نسبتا واضح ولي وارونه روي سطح مقابل تشكيل مي شد. نخستين بار چهار قرن پيش از ميلاد ، ارسطو با مشاهده تصوير خورشيد در مدت كسوف به آن اشاره نمود. در قرن 11 حسن ابن هيثم دانشمند مسلمان ، اتاقك تاريك را براي رصد ستاره ها به كار مي برد. اين وسيله طي جنگهاي صليبي به اروپا راه يافت لئوناردو داوينچي ضمن شرح خواص اتاقك تاريك آن را كامرا ابسكورا نامگذاري كرد و روزنه ريز آن راپين ... ناميد. نقاشان نيز صفحه اي را روي سطح مقابل روزنه نصب كرده تصويري كه بر روي آن شكل گرفته بود ترسيم مي كردند. آن تصوير بسيار واقعي و از پرسپكتيو صحيحي برخوردار بود

 

در سال 1882(( ژوزف نيسفور ني ئپس)) افسر بازنشسته ارتش فرانسه ، اولين عكس دنيا را به ثبت رساند.  درايران نيزنخستين دستگاه عكاسي كه به ايران آمد به ناصرالدين شاه تعلق داشت او به عكاسي علاقه داشت و عكسهاي بسياري از خود، زنان حرامسرا، سفرها و خاندانش تهيه كرد.همان طور كه در سطور بالا اشاره شد دوربین های اولیه ای که ساخته شده بود بر اساس اتاق تاریک عمل می کردند.یعنی یه عدد جعبه مقوائی را داخل و خارج آن را رنگ سیاه می زدند و یک سوراخ در یک طرف آن ایجاد می کردند و یک عدسی ساده در آن قرار می دانند و در سمت مقابل آن مواد حساس به نور (اگر اشتباه نکم نیترات نقره یکی از آن مواد است) قرار می دانند.اینطوری یک دوربین ساده درست می کردند .حسابی هم با هاش کیف می کردند. حالا كه بحث به اينجا رسيد شايد مشتاق باشيد اولین عکس تاریخ عکاسي جهان را ببینید.

 

.


ولی کم کم بشر پیشرفت کرد و دوربین ها جدید تر شدند.دوربين ها متنوع شدند و با كارايي هاي گوناگون وارد بازار گشتند. اگر چه دوربين ها ي ديجيتال امروز كاربرد گسترده اي دارند و گرايش به استفاده از دوربين هاي آنالوگ رو به زوال رفته است ، اما هنوز هم در اقصي نقاط ايران اين دوربين ها توسط عكاسان حرفه اي و آماتور ،مورد استفاده مي باشند.درادامه ضمن معرفي انواع دوربين هاي عكاسي، از آن جهت كه در زمان استفاده از هر دو نوع دوربين هاي آنالوگ و ديجيتال اصول يكساني وجود دارد كه مي تواند درهر دوشيوه مورد استفاده قرار گيرد و به انتقال پيام به شيوه مناسب تري كمك نمايد از يك اصل مقدماتي( شيوه صحيح قرار گرفتن دوربين در دست) آغاز نموده و در مطالب آتي ، اطلاعات گوناگوني را در زمينه  عكاسي به ويژه با محوريت آموزش ارائه خواهم نمود.همانطور كه اشاره شد امروز شاهد وجود هزاران نوع دوربين در بازار مي باشيم براي مثال شايد نام دوربين پرنده را شنيده باشيد.

 

دوربين پرنده

عجب!!! این دیگه چیه که داره واسه خودش تو هوا می چرخه؟!! چرا همه یه جوری بهش نگاه می کنن؟ بعضی ها یه لبخندی می زنن و بعد سریع ژستشون رو عوض می کنن !!!

بله دیگه تو قرن ۲۱ هستیم و دیدن دوربین پرنده نباید انقدر برامون عجیب باشه!!!

این دوربین پرنده توسط Tsunho Wang طراحی شده و طریقه استفاده از اون خیلی راحته، کافیه قسمت پایینی دوربین رو بین کف دو دستمون کمی مالش بدیم تا انرژی لازم برای حرکت رو بهش منتقل کنیم و بعد با رها کردن دوربین می بینیم که در هوا شروع به حرکت می کنه و در فواصل زمانی و زوایای مشخصی که از قبل براش تعریف شده به طور اتوماتیک شروع به عکس گرفتن می کنه، اونوقت ما هم می تونیم با یک لبخند زیبا و یا هر ژست خاص دیگه ای پایین دوربین بایستیم تا یک عکس خوشگل ازمون گرفته شه!

                                    

آزمايشگاه اريون واترلو به تازگي «اريون اسكات» را معرفي كرده يك محصول جديد كه به عنوان اختراع ثبت شده است و مراحل ابتدايي توليد را مي گذراند. اريون از چهار حلقه تشكيل شده است اين حلقه ها از جنس فوم و به يكديگر متصل هستند و در داخل هر كدام يك پروانه قرار دارد. و در زير آنها يك دوربين مخفي شده است. پروانه ها يك سيستم كنترل دارند كه از آن فرمان مي گيرند و اين سيستم كنترل خود از يك كنترل از راه دور فرمان مي گيرد. اين وسيله مفيد مي تواند به جاهايي پرواز كند كه رفتن به آنجا براي انسان خطرناك، وقت گير يا حتي غير ممكن است و از اين موقعيت ها عكاسي كند. از هم اكنون مي توان حدس زد كه پليس و نيروهاي نظامي و افرادي كه جاسوسي افراد معروف (مانند هنر پيشه ها) را مي كنند و حتي سينماگران از مشتريان اين وسيله عجيب هستند.

 

 

در ضمن عكاسان حرفه اي با اين وسيله مي توانند بهترين زاويه ديد را براي عكس هاي خود انتخاب كنند و با حذف محدوديت هاي گذشته بعد سوم را در جابجايي هاي خود اضافه كنند.اين تكنولوژي روز باز هم به مدد ناتواني هاي انساني آمده است.اما اگر قصد كرديد با دو تا پاي خودتون روي همين كره خاكي عكس بگيريد و فاقد هر گونه تجهيزات روز از جمله سه پايه بوديد نگران نباشيد!

همیشه ممکن نیست که سه پایه را با خود همراه داشته باشیم. در این مواقع از تکنیک زانو زدن به شکل زیر استفاده کنید. یک زانو را روی زمین بگذارید وسپس یک آرنج خود را روی زانوی پای دیگر قرار دهید. می بینید که به سرعت یک سه پایه به وجود می آید. آرامش داشته باشید. در این حالت می توانید به سادگی نفس خود را هنگام تمرکز روی موضوع کنترل کنید. هرچه تمرکز بیشتری داشته باشید بازو و دست شما کمتر خواهد لرزید.

 

در تصویر  بالا مدل ما کاملا در آرامش است و آرنج او به طور مسلطی روی زانویش قرار گرفته است. دوربین نیز در کف دستش قرار گرفته است. با انگشتان همان دست نیز به رینگ زوم دسترسی دارد.

 

 

بازوها و آرنج ها توسط زانو حمایت نمی شوند. نیمه بالایی بدن منقبض و نا آرام است. هم مدل و هم دوربین به سادگی به لرزه در می آیند. دوربین نیز در دو قسمت خارجی آن گرفته شده است که این امر شدت لرزه های دوربین و دسترسی به رینگ زوم و شاتر را مشکل می کند.

 

همراه با آرامش و در عین حال محکم دیگر است که برای عکس گرفتن از مناظر و اشیاء ثابت (یا کودکان و حیوانات خانگی در صورتی که بتوانید آنها را ثابت نگه دارید) استفاده می شود. نکته مهم این است که زانوهای شما به سمت بالا باشد تا حمایت لازم را برای آرنج ها فراهم نماید. در صورت داشتن کمردرد از این حالت با احتیاط استفاده کنید.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,900 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_1662624_6125.zip660.5k

آخرین محصولات فروشگاه

آمارگیر وبلاگ

وضعیت آب و هوا

هدایت به بالای صفحه

ساعت و تاريخ

الکسا